Budowa infrastruktury centrum przesiadkowego w Gminie Jejkowice

Została podpisana umowa o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej do zadania pn. Budowa infrastruktury centrum przesiadkowego Jejkowic. Dofinansowanie ma być udzielone w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności) - umowa o dofinansowanie projektu „Poprawa transportu publicznego w Rybniku i powiecie rybnickim” nr FESL.03.02-IZ.01-0BFH/24. Rolę Lidera projektu pełni Miasto Rybnik, natomiast partnerami projektu są: Gmina Jejkowice, Gmina Gaszowice.
W Jejkowicach zadanie objęte dofinansowaniem jest częścią większej inwestycji - rewitalizacji centrum Gminy z budową centrum przesiadkowego z punktami handlowymi i punktem informacji turystycznej zrealizowanej w ramach programu rządowego. W ramach zadania w Gminie Jejkowice dofinansowaniem objęta została budowa:
1. budynku A o powierzchni użytkowej 83 m2, który pełni funkcję poczekalni z toaletą oraz punktu nabywania biletów w Jejkowicach przy ul. Głównej 25,
2. wiaty na wysepce przy zatoczce autobusowej wykonanej ze stalowych profili z zadaszeniem ze szkła,
3. wiaty przy budynku A o konstrukcji jak wyżej,
4. wiaty pełniącej funkcję parkingu dla rowerów oraz miejsca gromadzenia odpadów.
Dzięki realizacji zadania zwiększono potencjał infrastruktury zrównoważonej mobliności miejskiej na obszarze Jejkowic oraz atrakcyjność centrum Gminy. Nastąpiła również poprawa dostępności infrastruktury transportu zbiorowego dla osób z niepełnosprawnościami, a także poprawa komfortu i zakresu korzystania z infrastruktury transportu zbiorowego na terenie Jejkowic.
Wartość dofinansowywanego zadania w Gminie Jejkowice: 1 496 379,10 zł, w tym:
- wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 794 002,28 zł
- wysokość środków własnych Gminy Jejkowice: 702 376,82 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!