Logo Gminy Jejkowice

Działania edukacyjno-informacyjne w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK

Ocena 0/5

Logotypy UE

Zakończyliśmy realizację zadania pn. Działania edukacyjno - informacyjne w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji).

Zadanie było objęte umową o dofinansowanie projektu „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii w Gminie Jejkowice” nr FESL.10.06-IZ.01-0CDD/24. Beneficjentem projektu jest Gmina Jejkowice.

Działania edukacyjno – informacyjne kierowane były do mieszkańców Gminy Jejkowice. Ich celem była popularyzacja odnawialnych źródeł energii i oświetlenia solarnego.

Informowaliśmy, że nadrzędną zaletą lamp solarnych jest ich ekologia. Nie pobierają one energii elektrycznej bezpośrednio z sieci, lecz generują ją z promieni słonecznych. Kolejne zalety energetyki słonecznej z punktu widzenia środowiska przyrodniczego i człowieka to brak emisji szkodliwych substancji, czy możliwość dostarczania energii elektrycznej z dala od sieci energetycznych (np. dla pojedynczych domów, do których nie doprowadzono elektryczności). Ich zaletą jest również brak zagrożenia dla mienia i życia ludzi w przypadku awarii i produkcja energii elektrycznej, nawet w czasie częściowego zachmurzenia nieba. Jest też możliwość instalacji fotowoltaiki w trudno dostępnych lokalizacjach oraz na konstrukcjach budynków.

W ramach zadania w Gminie Jejkowice zostały przeprowadzone następujące działania:

- wykonano i rozwieszono plakaty,

- wykonano i rozprowadzono ulotki,

- zorganizowano EKO piknik,

- przeprowadzono kampanię informacyjną na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

W miejscach ogólnodostępnych na terenie gminy zostały rozwieszone plakaty informujące o mającym się odbyć EKO pikniku kilka dni przed tym wydarzeniem.

Informacja o planowanym EKO pikniku pojawiła się na stronie internetowej  https://jejkowice.pl/kalendarz-wydarzen/2026/05/09/eko-piknik-dla-mieszkancow-jejkowic.html oraz na https://www.facebook.com   Na facebook’u został również zamieszczony post ze zdjęciami z pikniku. https://www.facebook.com/

9 maja 2026 r. odbył się EKO piknik dla mieszkańców związany z popularyzacją odnawialnych źródeł energii i oświetlenia solarnego. Piknik został organizowany w przestrzeni otwartej na Polance na Gzelu. Zapewnione zostały stosowne niezbędne materiały edukacyjne oraz wygłoszona została prelekcja o zaletach odnawialnych źródeł energii. Na pikniku rozdawane były latarki solarne oraz ulotki promujące odnawialne źródła energii. Na pikniku zapewniono wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W pikniku uczestniczyło ponad 50 osób.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Galeria zdjęć

Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 10 Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 9 Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 8 Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 7 Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 6 Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 5 Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 4 Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 3 Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 2 Galeria aktualności Działania edukacyjno-informacyjnych w Gminie Jejkowice – EKO PIKNIK 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności